Efsane oyun Angry Birds geri döndü
  1. Ana Sayfa
  2. Güncel

Efsane oyun Angry Birds geri döndü

0

Angry Birds, piyasaya sunulduğu 2009 yılında milyonlarca kişi tarafından indirilerek rekora imza atmıştı. Aradan geçen 13 yılın ardından bilinirliğini kaybetmeyen oyunun orijinal serisi Rovio oyun stüdyosu tarafından geri getirildi. Unity ile oyunu yeniden tasarlayan Rovio, orijinal serinin devamı niteliğindeki oyunu IOS ve Android marketlerinde satışa çıkardı.

2019’da Kaldırıldı

Oyunun orijinal serisi 2009 yılında piyasalara sunuldu. Seri milyonlarca kişi tarafından ilgi görürken en popüler 10 mobil oyun arasında yer aldı. 2019’a kadar IOS ve Android marketlerde yerini alan oyun güncel sürümlerinin getirilmemesi ve sonucunda yaşanan uyum problemi sebebiyle piyasadan kaldırıldı.

Milyonlarca Tweet Atıldı

Angry Birds piyasalardan kaldırıldıktan sonra oyunun severleri sosyal medyada olayı gündeme taşıdı. Oyunun yeniden getirilmesi için milyonlarca tweet atan Angry Birds tutkunları Finlandiya menşeili Rovio oyun stüdyosunu harekete geçirmeyi başardı. 2019’da piyasadan kaldırılan orijinal serinin devamını tasarlayan Rovio, oyunu ücretli bir şekilde marketlerde satışa çıkardı.

Orijinal Angry Birds Serisi Geri Getirildi

Finlandiya’nın oyun geliştiriciliği şirketi Rovio tarafından Unity motoru kullanılarak baştan tasarlanan oyunda orijinal serideki karakterlerin varlığı ve bölümlerin birebir benzerliği dikkatleri çekiyor. Oyunun orijinal ruhu Rovio Classics: Angry Birds’de korundu. Angry Birds tutkunları da piyasaya sunulan oyunun performansından memnun.

Angry Birds Fiyatı Ne Kadar?

Oyun güncel durumda IOS ve Android marketlerde satışta yer alıyor. Rovio oyunu 1 dolarlık satış fiyatı ile piyasa sundu. Oyunun Türkiye’deki satış fiyatı ise 15 lira 99 kuruşa tekabül ediyor. Android cihaz kullananlar yakın zamanda Türkiye’ye de getirilecek puan sistemini kullanarak oyunu ücretsiz olarak indirebilecek.

Bu içerik de ilginizi çekebilir:

Yazar Hakkında

Yorum Yap