E-devlet hacklendi mi? Milyonlarca kişinin kişisel bilgileri çalındı iddiası
  1. Ana Sayfa
  2. Güncel

E-devlet hacklendi mi? Milyonlarca kişinin kişisel bilgileri çalındı iddiası

0

E-devlet daha önce olduğu gibi yine hacklendi iddialarıyla gündeme taşındı. Araştırmacı yazar İbrahim Haskoloğlu tarafından ortaya atılan iddiaya göre E-devlet sisteminin verileri kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirildi ve sızdırılan bilgiler internet ortamında paylaşıma açıldı.

Devlet Yetkililerin Bilgileri Sızdırıldı

Haskoloğlu, Twitter hesabında yaptığı paylaşımda milyonlarca kişinin verilerinin sızdırılmış olabileceğini, kendisine gönderilen mailde Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere çok sayıda devlet yetkilisinin kimlik bilgilerinin yer aldığını belirtti. Haskaloğlu, “Bilgileri benimle paylaşan hacker grubu bilgilerin halen sızdırıldığını söyledi. Ayrıca devlet yetkililerinin de bilgileri sızdırılmış. Yeni kimlik kartlarıyla birlikte bana gönderildi.” ifadelerini kullandı.

E-nabız Bilgileri de Hacklendi

Haskoloğlu hacker grubundan kendi kişisel bilgilerini talep ettiğini ve gönderilen bilgilerin eksiksiz olarak doğru olduğunu ayrıca E-devlet ile birlikte E-nabız bilgilerinin de hacklendiğini milyonlarca kişinin verilerinin de sızdırıldığını aktardı. E-nabız sisteminde yer alan koronavirüs test sonuçlarının da sızdırılan bilgiler arasında yer aldığını kaydeden Haskoloğlu, hacker grubunun dilediği kişileri koronavirüslü olarak gösterebileceğini savundu.

Resmi Açıklama Yapılmadı

Hacker grubunun çok sayıda üniversitenin, bankanın ve kurumun verilerini de ele geçirdiğini belirten Haskoloğlu, elde ettiği bilgileri devlet yetkililerine ilettiğini söyledi. Gündeme taşınan iddialarla ilgili resmi herhangi bir açıklama yapılmadı.

Bu içerik de ilginizi çekebilir:

Yazar Hakkında

Yorum Yap