Disney Plus Türkiye’de piyasaya çıkacağı tarihi ve fiyatları duyurdu
  1. Ana Sayfa
  2. Film ve Dizi

Disney Plus Türkiye’de piyasaya çıkacağı tarihi ve fiyatları duyurdu

0

Disney Plus, ABD menşeili dijital içerik platformudur. 2019’da hizmet vermeye başlayan Disney Plus, Netflix’in en ciddi rakibi olarak konumlandırılıyor. Kurulduğu günden bu yana ABD başta olmak üzere Avrupa ülkeleri, Kanada, Latin Amerika Ülkeleri, Hindistan, Endonezya ve Birleşik Krallık’ta faaliyetlerini sürdüren kurum yakın zamanda Türkiye pazarına da giriş yapacak.

Disney Plus Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek?

Disney+ Türkiye’ye ne zaman gelecek sorusu sinemaseverler tarafından merak ediliyor. Platformun haklarını elinde bulunduran  The Walt Disney Company, Disney Plus’ın 14 Haziran 2022’de Türkiye piyasasına sunulacağını resmi olarak duyurdu.

Disney Plus Türkiye’de piyasaya çıkacağı tarihi duyurdu

Disney Plus Türkiye Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Disney Plus’ın 14 Haziran’da Türkiye’ye sunulacağını açıklayan şirket, platformun aylık ve yıllık üyelik ücretlerini de açıkladı. Disney+ Türkiye fiyatları şu şekilde olacak:

  • Aylık üyelik- 34 lira 99 kuruş
  • Yıllık üyelik- 349 lira 90 kuruş

Platform, kurulduğu ülke ABD’de aylık 6,99 dolara hizmet veriyor. Endonezya’da  2,80 dolara aylık üyelik paketi oluşturan Disney+, en uygun tarifeyi Türkiye için oluşturdu. Güncel kur fiyatlarıyla aylık üyeliğin tutarı 2,36 dolara tekabül edecek.

Disney Plus Türkiye’de 2,36 dolara aylık üyelik paketi oluşturdu

Disney+ Nasıl İzlenir?

Disney Plus Türkiye’den nasıl izlenir sorusu da internette sıkça aratılıyor. Henüz Türkiye pazarına giriş yapmamasına karşın ülkemizde bir kitle oluşturmayı başaran platform, VPN uygulamaları vasıtasıyla ülkemizden takip edilebiliyor. Dolar karşılığı ile ödeme yaparak aylık üyelik oluşturan vatandaşlar VPN uygulamaları ile Disney+ platformunu ülkemizden takip edebiliyor.

Disney Plus içerikleri ilgiyle takip ediliyor

Disney Plus Türkçe Var mı?

14 Haziran 2022’de Türkiye pazarına giriş yapacak olan Disney Plus’ta henüz Türkçe dil desteği bulunmuyor. Platformun içerikleri VPN uygulamaları ile takip edilebiliyor. Ancak Disney+ henüz resmi olarak Türkiye’de yer almıyor. Bu sebeple uygulamada olan içerikler Türkçe olarak izlenemiyor.

Disney Plus nasıl alınır

Disney Plus Nasıl Alınır?

Platformu VPN uygulamalarıyla takip eden kişiler dolar kuruyla farklı bir ülke üzerinden üyelik satın alıyorlar. İşlemler Türk lirası ile tamamlanamıyor. 14 Haziran’da resmi olarak ülkemizde hizmet vermeye başlayacak olan platformda ilgili tarihte üyelik oluşturabileceksiniz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap