Basit Bir Yemeği Renklendir!
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Basit Bir Yemeği Renklendir!

0

Yemek yapmak bir sanat işidir. Mutfağa girdiğiniz zaman yeteneğimizi konuşturmamız gerekir. Ruh halim izinde buna uygun olması gerekir çünkü sabır ve özen ister. En başta yapmamız gereken kullanacağımız tabaklar göze hoş gelecek tarzda olmalı.

Yemeğimizin rengine ve türüne uygun şekilde seçmeliyiz. Yemeğimizi koyduktan sonra süsleme faslında yanına salata çeşitlerinden güzel bir şekilde biçimlendirerek kullanmak iyi olur ve yemeğin üstüne çeşitli sos ya da otla süslendirebiliriz. 

Basit Yemekleri Renklendir
Basit Yemekleri Renklendir

Örneğin bir patates püresini tek başına bir yemekken çok çeşit yapabiliriz. Üzerine sos dökerek, tereyağı dökerek, kırmızı lahana, maydanoz, havuç gibi renklerle süsleyip desen verebiliriz.

Makarnayı sade beyaz bir yemek halindeyken soslar, salatalar kullanarak, tabağımızda büyük ve geniş kullanarak gayet şah şahlı ve enfes bir lezzet yakalayabiliriz. Tabağın ve yemeğin yanı sıra şık bir masa örtüsü, parlayan kaşıklar.

Özenle seçilmiş peçeteler kullanarak soframızı ve yemeğimizi daha zengin hale getirebiliriz. Böyle hoş bir sofra her zaman insanın iştahını açar ve göz zevkine hitap eder. Yani basit bir yemeği zenginleştirmek bizim elimizde.

Yazar Hakkında

Yorum Yap