İlginizi Çekebilir
Apple’dan, Twitter’a Tehdit!
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Apple’dan, Twitter’a Tehdit!

+ - 0

Twitter isimli platformun yeni sahibi Elon Musk, Apple isimli firmanın Twitter isimli platforma ait uygulamanın, App Store’dan kaldırılmakla tehdit edildiğini öne sürdü. Elon Musk yapmış olduğu açıklamada Twitter isimli platformun ifade özgürlüğüne dair kısıtlamasına dair tüm dosya ve belgeleri kamuoyu ile paylaşacağını açıklamış oldu.

Kendi hesabından paylaşım yapan Elon Musk, Twitter uygulamasının sanal mağaza olan App Store’dan kaldırmakla tehditlerin devam ettiğini de verdiği bilgilere eklemiş oldu.

Herhangi Bir Gerekçesi Yok!

Yapılan açıklamalar incelendiğinde; Apple tarafından bu işlemin yapılmasına dair herhangi bir açıklama da bulunmuyor.

İfade Özgürlüğü Belgeleri!

Elon Musk, Twitter isimli platformunun ifade özgürlüğünü kısıtlama ile ilgili şirket dosyalarına ise yakın zamanda yayınlanacak olduğunu ifade etmiş oldu. Musk yapmış olduğu açıklamalarda; “Twitter’ın ifade özgürlüğünü kısıtlanmasına dair dosyaları, Twitter’ın kendisinde yayımlanacak. Kamuoyu, gerçekte neler olduğunu bilmeyi hak ediyor.” Şeklinde bilgi vermiş oldu.

Yazar Hakkında

2011 senesinden itibaren, aktif olarak içerik editörlüğü yapmakta olan Ali Sönmez, Gucluyazar kullanıcı adı ile yazılarını yayınlamaktadır.

Yorum Yap